Gönderen: gelecekte | Ekim 27, 2008

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNDEN MESAJ VAR

Prof. Dr. Türkan Saylan – 2008 *

Sevgili Dostlar,

Ülkesini yürekten seven ve yaşanan geri gidişi önlemede çaba gösteren gönüllü eylem kardeşlerim Atatürk’ün çocukları, yıllardır neredeyse haftada birkaç kere sizlerden yazılı ya da sözlü bir ileti geliyor: “yine internette size hakaretler var, yine bir site açmışlar sizin misyoner olduğunuzu yazıyorlar. Google’a basınca hep bu yalanlar çıkıyormuş. nasıl karşı çıkalım, ne yapalım?” diye. Bense bir gün olsun merak edip bu uydurmaları okumaya zaman ayırmadım, gerektiğinde sevgili avukat kardeşlerim yasal başvuruları yapıyorlar ama ne yazık ki para cezası çıkınca alacaklılar bulunamıyor.

Değerli dostlar, eğer bu amaç uğruna çalışır hele de başarılı olursanız vay gele halinize. O kişinin Prof. Dr. Türkan Saylan olması gerekmez, kim olursa olsun başı dertten kurtulamaz.

Ancak yaptığınız çalışma, sizi hiçbir yalanın-dolanın, tehdidin, kara çalmanın durduramadığı kadar önemliyse, bütün bu çirkinlikler size güç verir. “Demek ki ben doğru yoldayım, devam” der ve de güçlenmiş olarak çabalarınızı sürdürürsünüz.

Bakın, yaptıklarımızdan hoşlanmayan çeşitli kesimlere göre ben kimim, neyim, neler yapıyorum.

1) Radikal dincilerin ifadesine göre misyonerlik yapıyorum, kızları Hıristiyan ediyorum, 25 adet kilise açmışım bunun yanında MİT’in bile kabul etmediği, imzasız bir mektubun MİT raporu olarak sunulması da cabası. Nasıl bir beyin üretir bütün bu senaryoyu. Anlayan varsa beri gelsin!

2) Biz PKK’lılara burs veriyormuşuz. Halen Vatanseverler grubu içinde hapiste bulunan ve de yüzünü hiç görmediğim, içimize bir süre belki de bilinçli olarak sokulmuş bir hatunun ifadesi malum gazetede sık sık manşet oluyor. Biz ülkemiz yüksek öğrenimine kadar gelmiş ama çok yoksul gençlere destek veriyor bu konuda ayırım yapmıyoruz. Ancak bursa alırken her türlü yasal belgesini de istiyor bazı kişilerin aramıza sızmamasına gayret gösteriyoruz. Okula devam belgesi her yıl yenilenen bir öğrenci teröre karışır, bize de bilgi gelirse, konuyu ilgililerle paylaşıp gerekeni yapıyoruz.

3) Bu kez de gerçek Kürtçüler bizi bulup “bizim çocuklarımızı asimile ediyorsunuz” diye kızıyorlar (!)

4) Buna ek olarak ırkçı milliyetçiler diyebileceğim bir grup da,  ufak birkaç AB projesi almamız nedeniyle, o hakkı nereden buluyorlarsa, bizleri “vatan haini” ilan edebiliyorlar. Ayrıca birileri de Soroz’dan para aldığımızı yayıyor ki böyle bir şey yok.

5) Ne gariptir ki, bizi ve yaptıklarımızı çok iyi bilen eski dostlar, nasıl oluyorsa, yıllardır mücadele verdiğimiz Gülencilere katıldığımızı ima eden yazılar bile yazdılar.

6) Bir değerli bilim insanı her toplantı sonrası “Prof. Dr. Türkan Saylan Atatürkçü değildir, vaktiyle bana gelip söyledi” diye bitiriyormuş konuşmaların. Belki ayıp ama sokakta görsem tanımam…

7) En son gelen bir mail de de “siz komünistsiniz” deniyor. Şimdi ben neyim acaba?

İşte kardeşler, birbirine zıt çeşitli itham, karalama ve en önemlisi hedef gösterilme durumuyla karşı karşıyayız.

Siz hiç, kendi ülkesine canını verircesine çaba gösteren birinin, yukarıda belirttiğim kışkırtmalar sonucu aldığı tehditler nedeniyle, polis korumasında gezdiğini algılayabilir misiniz? Ne acı ve ne yazık değil mi?

Evet, bütün bu uydurma senaryolar, karalama ve hedef göstermeler bir işe yarıyor. Halkımızın bize olan güveni ve sevgisi artıyor, artıyor. Her yerde bir sevgi ve güven seli ile karşılaşıyorsunuz.

Bütün bu ve benzeri karalamaları üretenlerse geçimlerini bu yolla sağladıkları için onlar adına üzülüyorum ama elimden bir şey gelmez.

İşte böyle dostlar, eğer yapacak ve üretecek bir şeyiniz yoksa, köşenizde oturup birilerini asılsız karalamalara tutmayı iş edinebilirsiniz. Ama eğer her gün ülkeniz için yararlı bir şeyler üretiyorsanız, mutluluğunuza diyecek yoktur.

Hep birlikte işe yarama mutluluğunu tatmaya!
* Bu duyuru 16.10.2008 tarihinde güncellendi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: